1. Trwamy w czasie wakacji. Wszystkim, którzy udają się na zasłużony odpoczynek życzymy bezpiecznego pobytu wakacyjnego. Szczęśliwej podróży i bezpiecznego powrotu do domu. Nie zaniedbujmy w tym czasie praktyk religijnych.

2. W związku z wakacjami, pragniemy przypomnieć i poinformować o wakacyjnej zmianie godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę. Od najbliższej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień będą się odbywały Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy 20.00. Msze św. w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać po każdej Mszy św. wieczornej. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji można skorzystać zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. lub ewentualnie po sprawowanej Eucharystii.

3. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek to I piątek miesiąca, od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. Najbliższa Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z Komunią św., o 17.15 różaniec fatimski a po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przypominamy o możliwości adorowania Pana Jezusa w naszym kościele w ciągu dnia.

4. W kalendarzy liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

.Środa – św. Tomasza Apostoła
.Sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zapowiadana zbiórka do puszek na tzw. świętopietrze czyli ofiary przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną papieża Franciszka. Za złożone datki składamy Bóg zapłać.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. Zapraszamy do lektury. Do nabycia w zakrystii kościoła kalendarze ścienne na 2025 r. w cenie 15 zł.

8. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: + Damian Wojciechowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…Dodał: Marek Morys, 30 czerwca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.