I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.

Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców – wydające swój owoc każdego miesiąca –

a liście drzewa służą do leczenia narodów.

Ap 22, 1-2

Jesteśmy grupą osób, które przekazują wiarę poprzez działanie i świadectwo życia, szczególnie na terenie naszej parafii – na osiedlu Kuźniki. Pogłębiamy nasze życie modlitewne, razem tworzymy Wspólnotę Źródło – otwartą na nowe osoby i składającą się z mniejszych grup (do 10 osób), w których pomagamy i wspieramy się nawzajem w życiu codziennym. Wychodzimy z potrzebną pomocą i misją do innych ludzi w naszej parafii, służąc zarówno wierzącym jak i niewierzącym.

Inspiracje czerpiemy z ogólnoświatowego, katolickiego ruchu Parafialnych Komórek Ewangelizacyjnych, którego centrum mieści się w Mediolanie. Ruch ten jest już obecny w kilku miejscach w Polsce.

Jesteśmy osobami w różnym wieku. Są młode małżeństwa, dojrzałe małżeństwa, pojedyncze osoby dorosłe i seniorzy. Ta różnorodność jest naszym bogactwem.

Spotykamy się w mniejszych grupach (to są właśnie „komórki”, bo są żywe i rosną). Co tydzień (albo dwa). Spotkanie trwa ok. półtorej godziny. Do takiej grupy – komórki w każdej chwili może dołączyć nowa osoba. Można zajrzeć na spotkanie albo kilka, poznać innych i zobaczyć jak wyglądają spotkania. Po jakimś czasie podjąć decyzję, czy chce dołączyć na stałe. Ponieważ komórki rosną, co jakiś czas wydzielają się z nich nowe komórki.

Adoracja Z doświadczenia możemy wam powiedzieć, że tam gdzie jest adoracja Eucharystyczna, komórki funkcjonują i mnożą się; tam, gdzie jej nie ma, komórki nie rozwijają się. Adoracja jest więc podstawą.
(ks. Piergiorgio Perini z Mediolanu)

Dlatego adoracja jest dla nas szczególnie ważną formą modlitwy.

Misja. Nie zamykamy się we własnym gronie. Jesteśmy otwarci na innych. Widzimy, że Bóg posyła nas do naszej rodziny, innych parafian, sąsiadów, żebyśmy mogli im służyć naszymi talentami, charyzmatami, swoim czasem, towarzyszyć im w życiu, a czasami dzielić się naszym doświadczeniem Boga i wspólnoty. Bóg daje nam natchnienia, siły i inspiracje i jest Źródłem naszej misji.

Jesteśmy szczególnie zintegrowani z naszą parafią. Dlatego podlegamy naszemu Proboszczowi i angażujemy się na różne sposoby na terenie naszej parafii (nie tylko w inicjatywy ściśle kościelne, ale też w inne służące dobru lokalnej społeczności).

Terminy spotkań grup Wspólnoty Źródło
Spotykamy się regularnie co tydzień (w czasie pandemii  w trybie hybrydowym – częściowo w salce parafialnej, a częściowo przez internet):
– komórka 1 – każda środa, godz. 18:45 – 20:15;
– komórka 2 – każda środa, godz. 19:00 – 20:30;
– w trzeci piątek miesiąca po mszy św. wieczornej prowadzimy śpiew i rozważania wprowadzające do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zastanawiasz się czy to miejsce dla Ciebie? Przyjdź, przekonaj się i zostań z nami – dołączyć do grupy można w dowolnym momencie. W miarę potrzeb utworzymy kolejną grupę w dogodnym terminie, np. w sobotę.

Możesz też zajrzeć na kurs Alpha

Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza.
J 7,38

Kontakt: +48 692 184 411
E-mail: pke.bobola.wroclaw@gmail.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.