1. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W naszej tradycji katolickiej jest to miesiąc abstynencji od alkoholu. Zachęcamy wszystkich parafian aby podjąć to wyrzeczenie w intencji wszystkich nadużywających alkoholu, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i troski o trzeźwość narodu polskiego.

2. Jutro 8 sierpnia na naszą parafię przypada całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji naszej archidiecezji. Będzie możliwość trwania przed Panem ukrytym w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku po Mszy rannej z przerwą na wieczorną Eucharystię, a następnie całonocna adoracja z poniedziałku na wtorek do Mszy rannej. Zachęcamy aby w tym czasie znaleźć czas i pobyć z Panem Jezusem sam na sam.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na Koronkę do Bożego miłosierdzia, natomiast w sobotę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. Tradycyjnie tego dnia po Mszy wieczornej nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

Poniedziałek – św. Dominika prezbitera

Wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy

Środa – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika

czwartek – św. Klary, dziewicy

5. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary i przesłane na konto chcemy opłacić Ubezpieczenie całoroczne kościoła i budynków parafialnych. Ubezpieczenie to będzie nas kosztować blisko 5 000 zł. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast taca z przyszłej niedzieli, II niedzieli miesiąca sierpnia, tradycyjnie jest przeznaczona na wrocławskie seminarium duchowne i PWT we Wrocławiu.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.