1. Witamy w naszej parafii Ks. diakona Pawła, który od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę diakońską w ramach przygotowania do kapłaństwa. Cieszymy się obecnością Księdza i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Po raz kolejny witamy także ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i pomoc kapłańską. Przy okazji gratulujemy nowej funkcji w Kościele. Ks. Rafał został prorektorem PWT we Wrocławiu. Życzymy błogosławieństwa Bożego w nowej pracy dla Kościoła.

3. Dobiega końca czas wakacji dla dzieci i młodzieży. W najbliższy czwartek 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy wszystkich rodziców dzieci i młodzieży o troskę, aby wasze dzieci uczęszczały na lekcje religii. Rezygnacja z katechezy w szkole jest poważnym zaniedbaniem duchowym dla dzieci i uniemożliwia przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców i opiekunów zapraszamy na Uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września w czwartek o godz. 8.00.

2. Od najbliższej niedzieli wracamy do zwykłego grafiku odprawiania Mszy św. niedzielnych o godz. 7.30; 9.30, 11.00 – jest to Msza ze szczególnym udziałem dzieci, 12.30, 18.00; także sobotnia Msza św. wieczorna jest Mszą niedzielną.

3. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca września ze szczególną modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Natomiast sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych z sakramentami św., o godz. 17.15 modlitwa różańcowa, po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Na czwartek 1 września na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską w związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego w naszej parafii. Proszę o przybycie także wszystkich przedstawicieli grup działających przy naszej parafii: Rady parafialnej, Żywego Różańca, Rodziców modlących się za dzieci na różańcu, LSO, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Caritas, Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Źródło”, zapraszam wszystkich katechetów naszej parafii, zapraszam Pana Organistę a także wszystkich, którym zależy na jakości i atrakcyjności naszego duszpasterstwa parafialnego. Czwartek godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

6. Do nabycia prasa katolicka:  Gość Niedzielny, Niedziela, i miesięcznik Nowe Życie. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.Dodał: Marek Morys, 27 sierpnia 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.