1. Witamy alumnów  wrocławskiego seminarium, którzy dzień Pański – niedzielę, spędzają w naszej parafii ma wspólnej modlitwie.

2. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy 22 r. konsekracji naszej świątyni. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym wszystkim którzy się przyczynili do powstania tego kościoła i tym którzy dziś dbają o naszą świątynię. Dziękujemy Wam, drodzy parafianie za wasze ofiary na tace i z racji II niedziel miesiąca i przesłane na konto parafialne. Dzięki tym ofiarom możemy jeszcze lepiej dbać o nasz kościół i utrzymać parafię, szczególnie w tym trudnym okresie.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny, rozpoczyna się okresem adwentu, czasem przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w I niedzielę adwentu na Mszy św. porannej poświęcimy opłatki na wigilijny stół i w każdą niedzielę adwentu można będzie odebrać poświęcone opłatki. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzanie naszej świątyni w czasie zimy.

4. Jak co roku w okresie adwentu parafia organizuje dobroczynną akcję pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostanie drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Możemy wylosować produkt jaki zakupimy i w tym roku chcemy zebraną żywność przekazać osobą najbiedniejszym z naszego osiedla. Czas pandemii i inflacja sprawiła, że wiele rodzin zubożało i potrzebują pomocy całej naszej wspólnoty parafialnej.

5. Pragniemy poinformować, że nasza tradycyjna Adwentowa kawiarenka powraca! Schola parafialna zaprasza wszystkich już od 4 grudnia. Po każdej Mszy św. niedzielnej w salce parafialnej będzie można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki oraz ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziś przy wyjściu z kościoła przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku zbiórka przeznaczona jest na pomoc umęczonemu przez wojnę Kościołowi na Ukrainie. Bóg zapłać za ofiarność.

7. W najbliższą sobotę kapłani z naszego dekanatu będą przeżywać w naszej parafii dzień skupienia. Na Mszy św. modlić się będziemy za wszystkich zmarłych kapłanów pracujących w naszym dekanacie m.in. za Ks. Prałata Bolesława i Ks. Kanonika Szczepana. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w sobotę o godz. 15.00 w naszym kościele.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela i Nowe Życie.

10. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odszedł:  +  Mirosław Urbanowicz.Dodał: Marek Morys, 19 listopada 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.