1. Dziś Mszę św. o godz.12.30 upiększy chór kameralny działający przy Saloniku Trzech Muz. Po Mszy św. krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy czwartek 02.02.2023 r. będziemy obchodzić Uroczystość Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Od wielu lat jest to patronalny dzień Osób konsekrowanych, sióstr zakonnych, ojców i braci zakonników. Usłyszymy w tym dniu list bpa Jacka Kicińskiego – Przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Życia Konsekrowanego Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona na Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno-opiekuńczy. Prosimy, aby w tym dniu przynieść świece – gromnice, które chronią nasze rodziny i mieszkania od wszelkich niebezpieczeństw. Prosimy o zabezpieczenie gromnic przed wylaniem wosku. W tym dniu po wieczornej Eucharystii dokonamy rozebrania dekoracji świątecznej w naszym kościele. Dlatego prosimy o pomoc młodzież i dorosłych w zdemontowaniu szopki i choinek.

3. W związku z patronalnym dniem Osób Konsekrowanych Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować za tydzień 05 lutego 2023r., w niedzielę po Święcie Ofiarowania Pańskiego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.

4. W czwartek będziemy przeżywać I czwartek miesiąca  z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz.17.00 a po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 20.00. Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, udzielając sakramentów św., różaniec fatimski o 17.45, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Zakończyła się Wizyta Duszpasterska Kapłana w naszej parafii. Dziękujemy tym rodzinom, które nas zaprosiły do swojego domu, na wspólną modlitwę dziękujemy także  tym rodzinom, które przyszły na Mszę św. kolędową. Bóg zapłać za ofiary złożone z tej okazji, które zostaną przeznaczone, tradycyjnie na utrzymanie seminarium, na Kurię, na parafie a część z tych ofiar na wynagrodzenie dla kapłanów z naszej parafii.

6. Informujemy, że w najbliższą sobotę o godz. 19.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii św. Anny na Praczach Odrzańskich

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – św. Jana Bosko

Piątek – św. Błażeja, bpa i m. – orędownika w chorobach gardła. Na każdej Mszy św.  udzielone będzie specjalne błogosławieństwo świecami Błażejowymi.Dodał: Marek Morys, 28 stycznia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.