1. Dziś przeżywamy I niedzielę miesiąca lutego, dlatego nasze modlitewne skupienie przedłużymy adorując Najświętszy Sakrament.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zdemontowania szopki bożonarodzeniowej i choinek świątecznych.

3. Dziś na prośbę naszego Metropolity Ks. Abp Józefa Kupnego przeprowadzamy okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej na potrzeby tych Zakonów klauzurowych. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem. Zakony te przeżywają trudną sytuację finansową, dlatego za wszelkie ofiary siostry klauzurowe są stokrotnie wdzięczne. 

4. Na czwartek 9 lutego na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską. Spotykamy się trzykrotnie w ciągu roku. Na początku roku duszpasterskiego, w połowie roku i przed nowym rokiem duszpasterskim. Proszę o przybycie także wszystkich przedstawicieli grup działających przy naszej parafii: Rady parafialnej, Żywego Różańca, Rodziców modalącdych się za dzieci na różańcu, LSO, Scholi dziecięcej, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Caritas, Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Źródło”, zapraszam wszystkich katechetów naszej parafii, zapraszam Panów Organistów  a także wszystkich, którym zależy na jakości i atrakcyjności naszego duszpasterstwa parafialnego. Czwartek godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Natomiast w sobotę 11 lutego wspominamy NMP z Lourdes – w tym dniu przypada ustanowiony przez św. Jana Pawła II – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 dla wszyskich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Dołóżmy starań aby pomóc drogim chorym, aby przybyli tu na tą wyjątkową Eucharystie.

6. Za tydzień – II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie całej naszej parafii i budynków kościelnych.  Za zrozumienie w tej kwestii jesteśmy bardzo wdzięczni.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i Nowe Życie.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Marian ŚWIDERSKI i Marianna KONDAL.



Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.