1. W minioną środę rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w czasie którego chcemy jak najpiękniej przygotować się do Uroczystości Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 i 18.30. Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.00 – w tym roku kazania pasyjne będą głosić alumni naszego seminarium duchownego. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu a wygłosi Ojciec Piotr Szydełko z Zakonu Kanoników Regularnych  – już dziś prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie wgłębiać się w tekst Pisma św. na Krąg Biblijny

3. W najbliższy piątek w naszej parafii zagości Ogień dwóch Serc. Jest to całonocne czuwanie wspólnot Archidiecezji Wrocławskiej przed Najświętszym Sakramentem. Nazwa czuwania bierze się od dwóch Serc, którym jest ono poświęcone: Najświętszego Serca Pana Jezusa (z okazji pierwszego piątku miesiąca) i Niepokalanego Serca Maryi (z okazji pierwszej soboty miesiąca). Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 i Drogą Krzyżową. Po niej odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 21.00 adorację poprowadzi Wspólnota Źródło i Ruch Rodzin Nazaretańskich z naszej parafii, a dalej – inne wrocławskie wspólnoty, które będziemy gościć. O godz. 6:00 Róże Różańcowe poprowadzą różaniec wynagradzający. Całość czuwania zakończy Msza św. w sobotę o godz. 7.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tym wydarzeniu, można dołączyć w dowolnym momencie, wg pragnienia serca i swoich możliwości czasowych. Szczegółowy program całego czuwania podany jest na plakacie w gablocie.

4. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadza skarbonki wielkopostne tzw. „Jałmużna Wielkopostna” to ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej na wsparcie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas na zaspokojenie potrzeb seniorów. Kto chce: dzieci, młodzież czy osoby dorosłe, może zabrać ze sobą taką skarbonkę i przez okres Wielkiego Postu rezygnując z przyjemności odkładać do skarbonki pieniążki, a następnie przynieść tutaj do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jako dar miłosierdzia dla potrzebujących. Skarbonki są wystawione przy wyjściu z kościoła.

5. Dziś obchodzona jest w naszym mieście niedziela hospicyjna. Wolontariusze kwestują pod kościołem w celu wsparcia wrocławskich hospicjów.

6. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu. 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Krzysztof Snieguła + Julian Stąpór.Dodał: Marek Morys, 25 lutego 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.