1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną – Ad gentes. Dziś modlimy się za misję święte i o nowe powołania misyjne. Dzisiejszy dzień jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata, składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach uwielbienia dwóch serc: Najświętszego Serca Pana Jezusa (z okazji pierwszego piątku miesiąca) i Niepokalanego Serca Maryi (z okazji pierwszej soboty miesiąca). Adorowania i uwielbiania Pana Jezusa nigdy nie za wiele. Przypominamy, że w naszym kościele trwa całodzienna adoracja w ciągu tygodnia i serdecznie zapraszamy.

3. Już dziś informujemy, że 27 kwietnia będziemy przeżywać w naszej parafii Wizytację Kanoniczną Biskupa. Odbywa się ona co pięć lat. Przybędzie do naszej parafii o.bp Jacek Kiciński i w tym dniu udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

4. Pragniemy poinformować, że nasz ks. dziekan Piotr Wawrzynek, proboszcz z Leśnicy w dniu wczorajszym został ogłoszony przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji legnickiej. Gratulujemy ks biskupowi nominatowi i zapewniamy o naszej modlitwie w pracy dla diecezji legnickiej.

5. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki wielkiego postu o godz. 17.00 i 18.30. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich żali zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00. Postanówmy sobie, aby choć raz w tym wielkim poście uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach.

6. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg biblijny.

7. Tradycyjnie na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Eucharystią, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek przed Mszą wieczorną. W piątek po tej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w przygotowanie festynu parafialnego zaplanowanego na 18 czerwca br. Spotkanie w salce parafialnej.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie Nowe Życie.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

11.W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszła: 
+ Bożena Trębaczkiewicz.Dodał: Marek Morys, 4 marca 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.