1. Dziś po Mszy św. o godz.12.30 odbędzie się koncert chóru Kuźniczanie. W repertuarze kolędy i pastorałki Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy piątek 02.02.2024 r. będziemy obchodzić Uroczystość Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Od wielu lat jest to patronalny dzień Osób konsekrowanych, sióstr zakonnych, ojców i braci zakonników. Usłyszymy w tym dniu list bpa Jacka Kicińskiego – Przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Życia Konsekrowanego Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona na Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno-opiekuńczy. Prosimy, aby w tym dniu przynieść świece – gromnice, które chronią nasze rodziny i mieszkania od wszelkich niebezpieczeństw. Prosimy o zabezpieczenie gromnic przed wylaniem wosku. W tym dniu po wieczornej Eucharystii dokonamy rozebrania dekoracji świątecznej w naszym kościele. Dlatego prosimy o pomoc młodzież i dorosłych w zdemontowaniu szopki i choinek.

3. W związku z patronalnym dniem Osób Konsekrowanych Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować za tydzień 04 lutego 2024r., w niedzielę po Święcie Ofiarowania Pańskiego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.

4. Na czwartek 1 lutego na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską. Spotykamy się trzykrotnie w ciągu roku. Na początku roku duszpasterskiego, w połowie roku i przed nowym rokiem duszpasterskim. Proszę o przybycie także wszystkich przedstawicieli grup działających przy naszej parafii, a także wszystkich, którym zależy na jakości i atrakcyjności naszego duszpasterstwa parafialnego. Czwartek godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. W czwartek będziemy przeżywać I czwartek miesiąca  z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz.17.00 a po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 20.00. Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, udzielając sakramentów św., różaniec fatimski o 17.45, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Informujemy, że w najbliższą sobotę o godz. 19.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii św. Jadwigi we Wrocławiu – Leśnica.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Środa – św. Jana Bosko
Sobota – św. Błażeja, bpa i m. – orędownika w chorobach gardła. Na  Mszy św.  porannej udzielone będzie specjalne błogosławieństwo świecami Błażejowymi.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Wanda Andrzejewska + Janusz Demke. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Dodał: Marek Morys, 28 stycznia 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.