1. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dziś w Kościele w Polsce już po raz 22: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tego względu przy wyjściu z kościoła przeprowadzona będzie coroczna zbiórka do puszek. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi znany nam kapłan – Ks. dr Rafał Kowalski. Rekolekcje te potrwają od soboty wieczorem do wtorku włącznie, gdzie wtorek będzie dniem spowiedzi.

Plan rekolekcji: 

Msza św. sobotnia wieczorem i Msze św. niedzielne z kazaniem rekolekcjonisty. 

Poniedziałek: Msze św. o godz. 9.00; 16.30 – Msza dla dzieci wraz z roratami i wieczorna Msza o godz. 18.00. 

Wtorek: 8.00 – 9.00 spowiedź. 9.00 – Msza św. i zakończenie rekolekcji;  16.30 – Msza św. dla dzieci wraz z Roratami. Spowiedź dla wszystkich od 16.30 – 18.00 i o 18.00 Msza św. i zakończenie rekolekcji.

Już dziś prosimy o modlitwę w int. tych ćwiczeń duchowych, jak również w int. rekolekcjonisty.

3. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Wszelkie ofiary, które złożone z tej okazji przeznaczone są na zakup profesjonalnego systemu do wyświetlania pieśni. Za waszą ofiarność stokrotnie dziękujemy. Pamiętajmy, że poświęcone opłatki otrzymamy tylko w kościele.

4. Trwa dobroczynna akcja pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostało drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Zakupione produkty przekażemy osobom ubogim z naszej parafii. Caritas parafialna jak co roku rozprowadza świece wigilijne małe nie mniej niż 7 zł, a duże 16 zł. Wszelkie ofiary są przeznaczone na dzieła realizowane przez Caritas Wrocławską i Caritas parafialną. 

5. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii kościoła osoby chore, które pragną przed świętami skorzystać z sakramentu spowiedzi Komunii św.

6. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy II niedzielę miesiąca grudnia, niedzielę finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary chcemy opłacić rachunki za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Za zrozumienie w tej kwestii jesteśmy bardzo wdzięczni.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

Poniedziałek – św. Mikołaja bpa. Tradycyjnie do naszego kościoła przybędzie św. Mikołaj po Mszy o godz. 18.00. Jeśli jakiś rodzic uważa, że jego dziecko było grzeczne i powinno otrzymać prezent, to bardzo prosimy zgłosić dziecko w zakrystii kościoła.

Wtorek – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, Nowe Życie.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych…

10. W ostatnim czasie po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odeszli: + Krystyna ZWĘGLIŃSKA + Filip SZYMCZYKDodał: Marek Morys, 4 grudnia 2021Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.