1. Trwamy jeszcze w okresie adwentu. W minionym tygodniu przeżyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych rekolekcjach. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi, to pamiętajmy że zawsze jest okazja w naszym kościele przed każdą Mszą św.

2. Już w piątek w godzinach wieczornych w gronie rodzinnym przystąpimy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycję naszych ojców, łamiąc się poświęconym opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i obdarowując się prezentami. Powstrzymajmy się tego wieczoru od spożywania alkoholu. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. 

2. Tradycyjnie odbędą się dwie Msze św. Pasterskie w Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 22.00 i o północy.  Następne Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Tradycyjnie nie ma Mszy porannej o 7.30.

3. Naszą radość Bożego Narodzenia przedłużymy o drugi dzień świąteczny. Wyjątkowo w tym roku drugi dzień świąteczny jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić za śp. ks. Kanonika Szczepana Zielińskiego, a po tej Mszy pojedziemy do Żernik na grób Ks. Kanonika. Tego dnia usłyszymy list Ks. Rektorów MWSD i PWT. A taca przeznaczona jest na utrzymanie wspomnianych instytucji, które utrzymują się dzięki ofiarności wszystkich diecezjan.

4. W związku z zbliżającymi się świętami we wtorek i środę po Mszy wieczornej, będziemy dekorować naszą świątynię w choinki i szopkę Bożonarodzeniową. Jak co roku prosimy o pomoc i zapraszamy młodzież naszej parafii, dorosłych i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszej świątyni do świąt.

5. Przypominamy, że tegoroczna kolędą, a więc wizyta duszpasterska kapłana odbędzie się na indywidualne zaproszenia. Na kościele rozłożone są formularze zaproszenia, które należy wrzucić do skrzynki kolędowej. Można także się zapisać w zakrystii kościoła, a także na formularzu strony internetowej pod zakładką kolęda 2022. My kapłani jesteśmy w pełni zaszczepieni i jesteśmy do dyspozycji, aby pobłogosławić najważniejsze miejsce jakim jest dom, mieszkanie gdzie spędzamy swoje życie. Tą informacje kierujemy także do nowych mieszkańców Kuźnik w celu zapisania się do parafii.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, Nowe Życie. 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Kazimiera i Tadeusz ŻOŁĄDŹ.Dodał: Marek Morys, 18 grudnia 2021Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.