1. Dzisiejsza niedziela Świętej Rodziny to drugi dzień Uroczystości Bożych Narodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przekazane na wsparcie finansowe MWSD we Wrocławiu i PWT we Wrocławiu.

2. Trwamy w oktawie Bożego Narodzenia:

  1. Poniedziałek – to święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach dokonamy błogosławieństwa wina  z możliwością skosztowania wina jako miłości św. Jana. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną i wszystkich, którzy się zaangażowali w przygotowanie świątyni na Boże Narodzenie.
  2. Wtorek – św. Młodzianków, męczenników
  3. Piątek – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku kalendarzowego. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. wieczorną na której to Mszy przedstawione zostanie duszpasterskie sprawozdanie roczne przez Ks. Proboszcza parafii, a na zakończenie tej Mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za cały rok 2021 z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym 2022 r. Mamy za co dziękować Bogu, za co przepraszać i o co prosić. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową Eucharystię.
  4. W sobotę rozpoczyna się Nowy Rok 2022. W tym dniu przeżywamy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje każdego z nas uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii. Jest to I sobota miesiąca stycznia, wyjątkowo nie odbędzie się zmiana tajemnic różańca świętego, a przełożymy ją za tydzień.

3. Przypominamy, że tegoroczna kolęda, a więc wizyta duszpasterska kapłana odbędzie się na indywidualne zaproszenia. Na kościele rozłożone są formularze zaproszenia, które należy wrzucić do skrzynki kolędowej. Można także się zapisać w zakrystii kościoła, a także na formularzu strony internetowej pod zakładką kolęda 2022. Plan kolędy podamy po Nowym Roku.

4. Pragniemy poinformować, że w tygodniu codziennie w naszym kościele trwa adoracja Najświętszego sakramentu. Zachęcamy aby w ciągu dnia nawiedzać kościół i uwielbiać Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Chlebie.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 26 grudnia 2021Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.