1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca stycznia, nasze skupienie modlitewne przedłużymy adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższy czwartek 06.01. obchodzić będziemy najstarszą Uroczystość Kościelną – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Zachęcamy do nabycia w tym dniu poświęconej kredy, aby oznaczyć nią drzwi do swoich mieszkań, domów. Jest to znak świadectwa, że tu mieszka rodzina chrześcijańska a jednocześnie jest to prośba, aby Bóg błogosławił tej rodzinie przez cały rok. Taca z tego dnia jest przeznaczona na misje św.

3. Po Uroczystości Trzech Króli, 07.01 rozpoczynamy wizytę duszpasterską kapłana tzw. Kolędę.

Dziękujemy za indywidualne zaproszenie nas kapłanów, aby wspólnie się pomodlić w Waszej rodzinie, poświęcić Wasze domy i udzielić Wam Błogosławieństwa na Nowy Rok. My kapłani dołożymy starań, aby wizyta w Waszych domach była bezpieczna ze względu na epidemie.

Plan Kolędy:

4. Przez najbliższe trzy tygodnie – od jutra – Msze św. w tygodniu odprawiane będą o godz. 7.00; 15.00.  Tradycyjnie na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy w sposób szczególny te rodziny które w tym dniu będą przeżywać Wizytę duszpasterską kapłana.

5. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu. Na czas kolędy adoracja będzie trwała od Mszy porannej do Mszy popołudniowej o godz. 15.00.

6. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od 14.00 do 15.00 okazja do spowiedzi.Natomiast w sobotę po Mszy wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

7. Za tydzień w niedzielę II niedziela miesiąca stycznia, niedziela finansowego wsparcia parafii. Jak co roku o tej porze ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać za zrozumienie w tej kwestii. W związku z drastyczną podwyżką opłat za energię i gaz, jako parafia chcemy obniżyć koszty ogrzewania kościoła i domu parafialnego. Dlatego zastanawiamy się nad fotowoltaika. Gdyby chciał ktoś doradzić w tej w kwestii, będziemy bardzo wdzięczni i prosimy o kontakt. 

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.
9.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Aleksander Popiel + Władysław BoguszTa strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.