1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody Wielkiego Tygodnia. Najważniejsze dni naszej wiary. Triduum Paschalne. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dzisiaj o godz. 17.00. Także dzisiaj po Mszy o 12.30 koncert chóru „Kuźniczanie”. W repertuarze Pieśni Pasyjne. Serdecznie zapraszamy.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorna Msza św. na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy o godz. 18.00. Po uroczystej eucharystii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIATEK – Dzień Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. W tym dniu o godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię  o godz. 9.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.  Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje każdego chrześcijanina post ścisły, powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dwa posiłki lekkie, jeden do syta.

WIELKA SOBOTA – Dzień pamięci o Naszym Panu Jezusie Chrystusie, który przebywał w Grobie. Jutrznia o godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 13.00; co pół godziny, a także o godz. 16.00.

WIGILIA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA – o godz. 20.30. Najważniejsza Msza św. z całego roku i najbogatsza w treści i znaki. Zawierająca liturgie ognia, słowa Bożego, wody i liturgię eucharystyczną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA – WIELKANOC – Msze św. w tym dniu świątecznym o godz.  9.30; 11.00; 12.30 i 18.00

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT – Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu usłyszymy list rektora: PWT i Seminarium Duchownego, a taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie tych instytucji.

3. W Wielką Środę pragniemy odwiedzić drogich chorych którzy korzystają z sakramentów tylko przed świętami. Członków rodziny chorych i sąsiadów  prosimy o zgłaszanie w zakrystii kościoła adresów osób chorych.

4. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Na przełomie kwietnia i maja zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne na budynku gospodarczym w celu zmniejszenia kosztów za energię a w przyszłości także za ogrzewanie. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel i przesłane na konto jesteśmy bardzo wdzięczni.

5. Od jutra po Mszy wieczornej będziemy budować Boży Grób i Ciemnice. Zapraszamy Panów i młodzież do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła na święta.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 9 kwietnia 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.