1. Dziś I Niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna. Nasze skupienie modlitewne przedłużymy adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiejsza niedziela to także niedziela biblijna, która ma nas uwrażliwić na potrzebę sięgania i czytania Pisma św. nie tylko w kościele, ale także w naszych domach rodzinnych. Zachęcamy Was, Drodzy parafianie aby często, rodzinnie czytać, rozmyślać, medytować Słowo Boże zawarte w Piśmie św.


2. W dniu dzisiejszym dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Otoczmy naszą modlitewną troską te dzieci, aby poprzez przyjęcie tego sakramentu jeszcze bardziej pokochały Pana Jezusa. A rodziców tych dzieci prosimy słowami Jezusa: „nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie” – powiedział nasz Pan na kartach ewangelii. Od poniedziałku do piątku będzie trwał Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych.


3. Rozpoczyna się miesiąc maryjny – maj, tym samym zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą miały miejsce w naszym kościele przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.30.


4. W najbliższy wtorek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Prośmy w tym dniu o pomyślność, zgodę i pokój w naszej ukochanej ojczyźnie.


5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca maja – przed Mszy św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, różaniec fatimski o 17.15, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.


6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Poniedziałek – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła
Wtorek – NMP Królowej Polski
Środa – św. Floriana, męczennika
Piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba


7. Za tydzień druga niedziela miesiąca maja, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. W tym tygodniu mają się rozpocząć parce związane z zainstalowaniem fotowoltaiki. Ofiary przeznaczymy na ten cel. Za wszelki dar złożony czy przesłany na konto jesteśmy bardzo wdzięczni.


8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 30 kwietnia 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.