1. Dziś przeżywamy jubileusz naszej parafii – 30 lat od powołania do istnienia i 25 lat od wmurowania kamienia węgielnego pod nasz kościół. W dniu dzisiejszym uroczystej Eucharystii o godz. 14.30 przewodniczył będzie Ks. Bp Maciej Małyga. Do koncelebry zaprosiliśmy wszystkich kapłanów, którzy przez te 30 lat pracowali w naszej parafii, a także kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy będzie okazja spotkać się z księżmi, porozmawiać, powspominać lata w których pracowali na Kuźnikach, a także dowiedzieć się co u nich słychać, gdzie obecnie pracują. Zapraszamy na kawę, herbatę ciasto, wiele atrakcji dla dzieci. Koncert Ks. Jakuba Bartczaka i grill parafialny. Niech to będzie święto całej naszej parafii.

2. Dzisiejszy dzień, to bardzo dobra okazja, aby podziękować wszystkim, którzy w sposób szczególny angażują się w życie naszej parafii, mam tu na uwadze wszystkie wspólnoty parafialne. Dziękuję osobom, które w sposób szczególny poświęcają się w naszej parafii: Panu kościelnemu, Panu Tadeuszowi za oddaną wieloletnią służbę dla naszego kościoła i parafii. Dziękuję Panu Organiście, Panu Piotrowi za upiększanie naszych nabożeństw śpiewem i grą na organach. Dziękuję Wspólnocie Różańcowej z Panią Małgosią na czele za dbanie o czystość i piękno naszej świątyni. Dziękuję Ks. Bartoszowi naszemu wikariuszowi za posługę kapłańską w naszej parafii.

3. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 tj. główna Msza z uroczystą procesją, następnie o godz. 12.30 i 18.00. W związku z procesją eucharystyczną prosimy o zaangażowanie się w budowanie ołtarzy na Boże Ciało. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbonka z przeznaczeniem na kwiaty do czterech ołtarzy – w miarę możliwości prosimy o wsparcie finansowe. Zachęcamy dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji – chciejmy utrzymać tę piękną polską tradycję. W strojach liturgicznych prosimy aby uczestniczyły w tej Mszy dzieci I Komunijne. Boże Ciało ma być świętem Eucharystii, chcemy w ten sposób podziękować Bogu za to, iż pozostał z nami w tym sakramencie, chcemy także dać świadectwo, iż wierzymy w boską obecność Pana Jezusa w Przenajświętszej hostii. Takim widocznym świadectwem są symbole eucharystyczne i święte obrazy wywieszone w oknach naszych domów i mieszkań. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w fizyczne przygotowanie czterech ołtarzy. Proszę o zaangażowanie, jak to miało miejsce w ostatnich latach.

4. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary w kościele i przesłane na konto parafialne chcemy opłacić przedostatnią ratę za panele fotowoltaiczne. Bóg zapłać za zrozumienie.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy
Wtorek – bł. Michała Kozala
Piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 11 czerwca 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.