1. Rozpoczęły się wakacje, życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym: radosnych, bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Czasem w którym więcej uwagi poświęcamy swoim najbliższym. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie codziennej, czy lekturze ciekawej, religijnej książki. Zechciejmy także nawiedzać świątynie w miejscach których będziemy wypoczywać.

2. W związku z wakacjami, pragniemy przypomnieć i poinformować o wakacyjnej zmianie godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę. Od najbliższej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień będą się odbywały Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 a także o godz. 20.00 krótka Msza św. recytowana. Msze św. w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać po każdej Mszy św. wieczornej. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji można skorzystać tylko 20 minut przed każdą Mszą św. lub ewentualnie po sprawowanej Eucharystii.

3. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych z Komunią św., o  17.15 różaniec fatimski a po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przypominamy o możliwości adorowania Pana Jezusa w naszym kościele w ciągu dnia.

4. W kalendarzy liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

  • Wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  •  Środa – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbonka na tzw. świętopietrze czyli ofiary przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną papieża Franciszka. Za złożone datki składamy Bóg zapłać.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych. W środę nasz Pan organista będzie przeżywał dzień swoich imienin. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji naszego solenizanta jako podziękowanie za posługę w naszej parafii.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. Zapraszamy do lektury.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.