1. Trwa czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, parafianom i wszystkim gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

2. Przypominamy o wakacyjnej zmianie godzin odprawiania Mszy świętych niedzielnych. Przez cały lipiec i sierpień Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 10.00, 12.00, 18.00 oraz krótka Msza Święta recytowana o godz. 20.00. Eucharystie w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać po każdej Mszy świętej wieczornej.

3. W środę 13 lipca przypada kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Po Eucharystii wieczornej procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wraz z modlitwą różańcową. Natomiast 16 lipca w sobotę kolejna Msza święta w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Benedykta, opata – Patrona Europy
  • Wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu
  • Środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • Piątek – św. Bonawentury, bpa i m.
  • Sobota – NMP z Góry Karmel

5. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary i te przesłane na konto jesteśmy stokrotnie wdzięczni. Celem tej zbiórki opłacenie ostatniej już raty za panele fotowoltaiczne.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Aldona DWORZAK. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek…Dodał: Ks. Bartosz Dulęba, 9 lipca 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.