„Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”    Św. Augustyn

Schola swym śpiewem oraz grą na instrumentach upiększa Liturgię Mszy Świętej oraz inne uroczystości w naszej Parafii. W swych szeregach skupia młodych ludzi, którzy pragną aktywnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Wartością dodaną jest możliwość spędzania czasu z rówieśnikami w radosnej atmosferze.

Od czasu rozpoczęcia działalności (2014 r.) schola organizowała wydarzenia, takie jak:
– wyjazd do Parku Dinozaurów w Krasiejowie,
– wspinaczka na Ślężę zakończona ogniskiem z kiełbaskami,
– wycieczka do Papugarni w Obornikach Śląskich,
– wyjazd do stadniny koni – Akademia Kuraszków z przejażdżkami z wiatrem we włosach.

Powyższe wyjazdy integrowały młodych ludzi (zarówno ciałem, jak i duchem), przyniosły dużo radości i na zawsze pozostaną we wspomnieniach uczestników. 

Ponadto schola śpiewała podczas koncertów kolęd, co przyczyniło się do poznawania różnorodnego repertuaru kolędowego oraz z okazji Narodowego Święta Niepodległości, gdyż jednym z zadań scholi jest kształtowanie postawy patriotycznej młodego człowieka. Dodatkowo podopieczni mieli możliwość nauki gry na gitarze.

Wydarzeniem, które wpływa na integrowanie całej społeczności parafialnej jest organizowanie przez scholę kawiarenki adwentowej, podczas której można zjeść ciasto, napić się kawy, dostać ozdoby świąteczne oraz wiele więcej 🙂 Wszystko, co oferuje kawiarenka wykonane jest przez uczestników scholi.

 

Schola angażuje się również w organizowanie corocznych spotkań ze św. Mikołajem.

Próby scholi odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9:30 w salce parafialnej. Podczas spotkań doskonalimy technikę wokalną, utrwalamy pieśni i piosenki religijne, a tym samym przygotowujemy oprawę muzyczną Mszy Świętej.

Pełne energii i zapału wracamy do działalności 11 września 2022 roku po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.  Serdecznie zapraszamy!Dodał: Marek Morys, 3 września 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.