1. Dziś odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców, na którym to spotkaniu będzie można zapisać dziecko w celu przygotowania do tak ważnej uroczystości. Rozpoczniemy to przygotowanie od Mszy św. o godz. 11.00 a po Mszy bardzo ważne spotkanie organizacyjne dla rodziców, natomiast po Mszy dzieci prosimy o przejście do salki parafialnej pod opieką osób dorosłych ze wspólnoty „Źródło”.

2. Serdecznie zapraszamy chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza, być ministrantem to zaszczytna służba Panu Bogu w kościele. Opiekunem ministrantów, lektorów i ceremoniarzy jest Ks. Bartosz, do którego można się zgłosić, zapisać się, czy uzyskać potrzebne informacje. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy całej Liturgicznej Służbie Ołtarza za Waszą służbę, za dyspozycyjność, a zarazem przypominamy o Waszych obowiązkach; o spotkaniach formacyjnych i służbie przy ołtarzu w tygodniu i niedzielę.

3. W najbliższą sobotę wspólnota „Źródło” organizuje dzień skupienia w naszej parafii. Temat dnia skupienia – „Czy znasz swój dar?” Krótkie wprowadzenie w piątek po wieczornej Eucharystii. W sobotę zaczniemy Eucharystią o godzinie 9:00 i zakończymy ok. 15:00. W trakcie obiad – koszt 30 PLN. Szczegóły na plakacie i na stronie parafialnej. Chętnych prosimy o zapisanie się na stronie parafii albo w zakrystii. 

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek– św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, Pawła i Towarzyszy

Środa – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelista

Piątek – św. Ojca Pio z Pietrelciny

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: + Lucyna Chaszczewska i + Elżbieta Kratochwil.Dodał: Marek Morys, 18 września 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.