1. W najbliższą sobotę rozpoczyna się piękny miesiąc maryjny – październik, miesiąc różańcowy. Bardzo serdecznie zapraszamy w każdym dniu miesiąca na różaniec o godz. 17.30. Dzieci otrzymają specjalne koraliki z których będą mogły same zrobić różaniec na ręke.. Szczególnie przypominamy o różańcu dzieciom I Komunijnym. Różaniec to jedna z piękniejszych modlitw maryjnych. Przypominamy że wierni, którzy publicznie pomodlą się na różańcu w kościele mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, o godz. 17.15 różaniec fatimski, natomiast po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce, a następnie zostaną rozdane dzieciom I Komunijnych. Obecność dzieci i ich rodziców obowiązkowa.

5. W parafii św. Anny w Praczach odrzańskich rozpoczął się Kurs przedmałżeński. Można jeszcze dołączyć do kursu. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 19.00.

6. Od 1 października będzie możliwość zapisywania intencji na przyszły rok 2023. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamawiane intencje i składane z tej okazji ofiary. Są jeszcze miejsca na Msze św. gregoriańskie na przyszły rok.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

 Wtorek– św. Wincentego a Paulo

 Środa – św. Wacława

Czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Piątek -św. Hieronima

Sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia prasa katolicka:  Gość Niedzielny, Niedziela. Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.