1. Witamy w naszej wspólnocie alumnów wrocławskiego seminarium, którzy raz w miesiącu przybywają do naszej parafii, aby wspólnie przeżyć Dzień Pański.

2. Przeżywamy dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia: a więc na stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie datki. Jest to żywy pomnik ku czci św. Jana Pawła II.

3. Dziś także przypada 16 dzień miesiąca. Na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić w int. Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, a po Mszy litania do naszego patrona parafii.

4. Przypominamy, że przez cały miesiąc październik odbywają się w naszym kościele nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko dzieci I Komunijne, którym bardzo dziękujemy za liczne uczestnictwo.

5. Jak co tydzień we wtorek po Mszy zapraszamy na Krąg biblijny, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a w piątek na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy ceremoniarzom, lektorom i ministrantom o cotygodniowym formacyjnym spotkaniom w salce na plebanii.

6. Natomiast za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie tydzień szczególnej modlitwy za misje i za misjonarzy. W tym dniu można będzie nabyć kalendarz misyjny a taca z tego dnia przeznaczona jest jako wsparcie finansowe polskich misjonarzy.

7. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pismo św. a konkretnie Księga Machabejska mówi „Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”. Tą piękną i szczególną modlitwą jest modlitwa wypominkowa w czasie której wypowiadamy imiona wszystkich naszych zmarłych z rodziny, przyjaciół i znajomych prosząc o łaskę zbawienia. Zachęcamy do pielęgnowania tej ważnej formy modlitwy. Na kościele rozłożone są kartki wypominkowe na których można wypisać imiona i nazwiska, podając ulice zamieszkania zamawiającego i wraz ofiarą w kopercie prosimy wrzucić do skrzynki wypominkowej.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Szczególnie zachęcamy do nabycia miesięcznika Nowe Życie.

9. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Tomasz Kiałka. Pomódlmy się w jego intencji ….Dodał: Marek Morys, 15 października 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.