1. Rozpoczął się Nowy Rok Kościelny w którym na nowo mamy okazję przeżywać wszystkie wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. Nowy Rok Liturgiczny rozpoczynamy Adwentem – czasem oczekiwania na powtórne przyjście Mesjasza i czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dołóżmy starań aby ten okres był dla nas czasem owocnym przez codzienną modlitwę, dobre uczynki, spowiedź i rekolekcje adwentowe i uczestnictwo w nabożeństwach roratnich. Na nabożeństwa adwentowe, na roraty zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na roraty przychodzimy wraz lampionami. Rekolekcje adwentowe zaplanowane są na III Niedzielę Adwentu – poprowadzi je Ks. Rafał Kowalski.

2. Na Mszy św. porannej poświęciliśmy wieniec adwentowy. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za przygotowanie pięknego wieńca i dekoracji adwentowej. Również na porannej Mszy poświęciliśmy opłatki wigilijne. Po raz kolejny opłatki już nie są roznoszone do naszych domów, można je odebrać przy stoliku przy wyjściu z kościoła w każdą niedzielę adwentu. Wszelkie ofiary które złożycie z tej okazji przeznaczone są opłacenie rachunków za gaz i prąd w okresie zimowym. Pamiętajmy, że poświęcone opłatki otrzymamy tylko w kościele, poświęconych nie zakupimy w galeriach czy innych sklepach. 

3. Na czas adwentu parafia organizuje dobroczynną akcję pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostało drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Możemy wylosować produkt jaki zakupimy i w tym roku chcemy zebraną żywność przekazać osobom najbiedniejszym z naszego osiedla. W związku z trwającą w parafii akcją Adwentowe drzewko dobroci prosimy zgłaszać do zakrystii adresy osób, o których wiemy, że potrzebują pomocy. Można zgłaszać znajomych, sąsiadów ale tez siebie jeżeli tylko czujemy, że potrzebujemy wsparcia. Chcielibyśmy wspomóc potrzebujących w naszej parafii a nie zawsze wiemy kto takiej pomocy potrzebuje.

4. Schola parafialna zaprasza wszystkich już od przyszłej niedzieli – 4 grudnia do kawiarenki parafialnej. Po każdej Mszy św. niedzielnej w salce parafialnej będzie można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki oraz ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.

5. Caritas parafialna jak co roku rozprowadza świece wigilijne małe nie mniej niż 10 zł, a duże 20 zł. Wszelkie ofiary są przeznaczone na dzieła realizowane przez Caritas Wrocławską i Caritas parafialną. 

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek m-ca grudnia – na wieczorną Eucharystię zapraszamy całą LSO przy naszej parafii; I piątek m-ca od godz.17.00 okazja do spowiedzi i adoracja do godz. 20.00. I sobota m-ca: w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych ze spowiedzią i Komunią św., różaniec fatimski o godz. 17.15 a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:    

Środa – święto św. Andrzeja Apostoła

Sobota – św. Franciszka Ksawerego

9. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odeszli: + Paweł SZULIK +  Bronisław PIOTROWSKI.Dodał: Marek Morys, 26 listopada 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.