1. Dziś w Kościele w Polsce już po raz 23: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z tego względu przy wyjściu z kościoła przeprowadzona będzie dziś coroczna zbiórka do puszek. 

2. Od dzisiejszej niedzieli każdej Mszy św. schola parafialna zaprasza do kawiarenki. Można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na dzialalność i rozwijanie talentów dzieci śpiewających w czasie Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi znany nam kapłan – Ks. Rafał Kowalski. Rekolekcje te potrwają od soboty wieczorem do wtorku włącznie, gdzie wtorek będzie dniem spowiedzi.

Plan rekolekcji: 

Poniedziałek: Msze św. o godz. 9.00; 16.30 – Msza roratnia i wieczorna Msza o godz. 18.00. 

Wtorek: 8.00 – 9.00 spowiedź. 9.00 – Msza św. i zakończenie rekolekcji;  16.30 – Msza św. roratnia. Spowiedź dla wszystkich od 16.30 – 18.00 i o 18.00 Msza św. i zakończenie rekolekcji.

Już dziś prosimy o modlitwę w int. tych ćwiczeń duchowych, jak również w int. rekolekcjonisty.

4. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Pamiętajmy, że poświęcone opłatki otrzymamy tylko w kościele.

5. Trwa dobroczynna akcja pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostało drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Zakupione produkty przekażemy osobom ubogim z naszej parafii. Caritas parafialna jak co roku rozprowadza świece wigilijne małe w cenie 10 zł, a duże 20 zł. Wszelkie ofiary są przeznaczone na dzieła realizowane przez Caritas Wrocławską i Caritas parafialną. 

6. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii kościoła osoby chore, które pragną przed świętami skorzystać z sakramentu spowiedzi Komunii św.

7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy II niedzielę miesiąca grudnia, niedzielę finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary chcemy opłacić rachunki za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Za zrozumienie w tej kwestii jesteśmy bardzo wdzięczni.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

Wtorek – św. Mikołaja bpa. Tradycyjnie do naszego kościoła przybędzie św. Mikołaj po Mszy o godz. 18.00. Jeśli jakiś rodzic uważa, że jego dziecko było grzeczne i powinno otrzymać prezent, to bardzo prosimy zgłosić dziecko w zakrystii kościoła.

 Środa – św. Ambrożego, bpa i dK

 Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W ostatnim czasie po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odeszła: + Irena KONIECZNA. Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.