1. Dziś I Niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna. Nasze skupienie modlitewne przedłużymy adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W dniu dzisiejszym dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Otoczmy naszą modlitewną troską te dzieci, aby poprzez przyjęcie tego sakramentu jeszcze bardziej pokochały Pana Jezusa. A rodziców tych dzieci prosimy słowami Jezusa: „nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie” – powiedział nasz Pan na kartach ewangelii. Od poniedziałku do piątku będzie trwał Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny – maj, tym samym zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą miały miejsce w naszym kościele przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.30.

4. W najbliższy czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć czynnie w przygotowanie festynu parafialnego. Uroczystość ta zaplanowana jest na 18 czerwca br.

5. Już od dziś rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu. Uroczysta Msza odpustowa będzie miała miejsce 16 maja o godz. 18.00, Mszy będzie przewodniczy Ks. Wikariusz Generalny Kurii Wrocławskiej Adam Łuźniak.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Stanisława bpa i m. – Głównego Patrona Polski
Sobota – 13 maja – rozpoczynamy pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku, które będzie miało miejsce po Mszy wieczornej. Z figurką Matki Bożej wyjdziemy na ulice naszego osiedla, taką samą trasą jak miała miejsce Droga Krzyżowa, modląc się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy.

7. Rodziców młodzieży bierzmowanej, którym podobało się spotkanie przy stolikach trzy tygodnie temu, którzy chcieliby się spotkać znowu i może czegoś więcej, zapraszamy na kolejne „spotkanie przy stolikach” w niedzielę 14 maja o godz.19.00.

8. Za tydzień druga niedziela miesiąca maja, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za wszelki dar złożony czy przesłany na konto jesteśmy bardzo wdzięczni.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.