1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy, od jutra rozpoczniemy okres zwykły w Kościele
 2. Dobiega końca miesiąc maryjny i nabożeństwa majowe, od czwartku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W związku z tym, że w naszym kościele odbywa się całodzienna adoracja to nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o 17:45, a w niedzielę na zakończenie Mszy wieczornej.
 3. W najbliższy piątek 2 czerwca nasza szkoła podstawowa będzie obchodziła dzień patrona szkoły – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta Msza Święta w tym dniu o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i uczniów szkoły wraz z rodzicami, opiekunami na tę Eucharystię.
 4. W najbliższy czwartek wypada I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to piękny dzień aby modlić się za kapłanów. Dlatego w tym dniu Ks. Proboszcz i Ks. Rafał Kowalski będą dziękować za 20 lat kapłaństwa, a Ks. Bartosz za 10 lat kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta w tym dniu o godzinie 18:00. Piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Sobota to I sobota miesiąca – w godzinach rannych odwiedzimy chorych, o 17:15 różaniec fatimski a po Mszy wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.
 5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:
  Poniedziałek – II dzień zielonych świąt – święto NMP Matki Kościoła
  Środa – święto Nawiedzenia NMP
  Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  Sobota – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
 6. Zbliża się dzień dziecka. Taki wyjątkowy dzień będzie miał miejsce także w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11:00 na placu przykościelnym zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną zabawę z wieloma atrakcjami, konkursami i nagrodami. Spotkanie organizacyjne tego wydarzenia, jak również spotkanie przygotowujące do festynu parafialnego odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 7. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy rozmieszczonych na naszym osiedlu. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w fizyczne przygotowanie tych ołtarzy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii. Już dziś wystawiona jest skarbonka na ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
 8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.
 9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 28 maja 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.