1. W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszej parafii dzień dziecka. Po Mszy św. o godz. 11.00 na placu przykościelnym zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną zabawę z wieloma atrakcjami, konkursami i nagrodami.

2. Także dziś po tych ogłoszeniach oddamy głos małżeństwu, które jest w Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, którzy poprzez swoje świadectwo przybliżą nam wszystkim czym jest ta wspólnota. Natomiast po zakończonej Mszy św. można podejść  do Państwa Kondratowiczów, którzy rozdają ulotki informujące, można zapytać się o szczegóły dotyczące tej wspólnoty. Także dziś po Mszy wieczornej zapraszamy do salki parafialnej wszystkie małżeństwa, które zaciekawiły się tym tematem na herbatę i dłuższą rozmowę.

3. W najbliższy poniedziałek 5 czerwca o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków Caritas ale też nowe osoby, które chcą włączyć  się w pomoc osobom najbardziej potrzebującym w naszej Parafii. 

4. Natomiast w najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 tj. główna Msza z uroczystą procesją, której będzie przewodniczył Ks. Paweł Nizioł – nowo wyświęcony kapłan, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską.  Następne Msze św. o godz. 12.30 i 18.00. W związku z procesją eucharystyczną prosimy o zaangażowanie się w budowanie ołtarzy na Boże Ciało. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbonka z przeznaczeniem na kwiaty do czterech ołtarzy – w miarę możliwości prosimy o wsparcie finansowe. Zachęcamy dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji – chciejmy utrzymać tę piękną polską tradycję. W strojach liturgicznych prosimy aby uczestniczyły w tej Mszy dzieci I Komunijne. Boże Ciało ma być świętem Eucharystii, chcemy w ten sposób podziękować Bogu za to, iż pozostał z nami w tym sakramencie, chcemy także dać świadectwo, iż wierzymy w boską obecność Pana Jezusa w Przenajświętszej hostii. Takim widocznym świadectwem są symbole eucharystyczne i święte obrazy wywieszone w oknach naszych domów i mieszkań. 

5. Dziś przy wyjściu z kościoła zapowiedziana tydzień temu zbiórka na Sanktuarium Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

6. Za tydzień II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Z zebranej zbiórki finansowej chcemy w części przeznaczyć na Festyn Parafialny, który będzie miał miejsce za dwa tygodnie 18 czerwca br.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: + Jan Łukianowski.Dodał: Marek Morys, 4 czerwca 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.