1. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za pomoc kapłańską i wygłoszone Słowo Boże. Witamy także alumnów naszego seminarium, którzy dzisiejszą niedzielę spędzają w naszej parafii.

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną – Ad gentes. Dziś modlimy się za misję święte, natomiast w niedzielę za tydzień będzie można wspomóc materialnie polskich misjonarzy i ich dzieła, składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki wielkiego postu o godz. 17.00 i 18.30. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich żali zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00.

3. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg biblijny, natomiast w czwartek kolejne spotkanie synodalne również bardzo serdecznie zapraszamy.

4. Tradycyjnie na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Eucharystią, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek przed Mszą wieczorną. W piątek po tej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego  Sakramentu w ciągu tygodnia. Zachęcamy Was Drodzy Parafianie, aby religijności swojej nie sprowadzać tylko do Mszy niedzielnej, lecz aby odkryć w sobie także pobożność: czy to Maryjną, czy kult do Miłosierdzia Bożego, czy adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci które miały I Komunię św. rok temu w sprawie uroczystości rocznicowych.

6. Zostało jeszcze kilkanaście skarbonek wielkopostnych. Jeśli ktoś jeszcze chce podjąć się jednej z praktyk wielkopostnych jaką jest jałmużna, to można zabrać ze sobą. Skarbonki wystawione są przy wyjściu z kościoła.

7. Trwają przygotowania muzyczne do Triduum Paschalnego. Próby śpiewów odbywają się w niedzielę o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie tych śpiewów.

8. Na prośbę Caritas organizujemy zbiórkę w naszej parafii rzeczy pilnie potrzebnych uchodźcom z Ukrainy. Ofiarowane dary można składać w ciągu tygodnia od 17-18 w salce pod zakrystią kościoła. Natomiast z  ofiar złożonych do puszek na pomoc Ukrainie zebraliśmy 9 350 zł. i kwota ta została przekazana caritas wrocławskiej w celu pomocy Ukraińcom.

9. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za ofiary złożone z tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać. Zostaną one przeznaczone na pokrycie szkód związanych z wichurami. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 12 marca 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.