1. Już za tydzień, w 4 niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje przygotowujące nas do świąt Wielkanocnych, które poprowadzi znany nam kapłan Ks. Marcin Werczyński – wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Niedzielne Msze św. jak zwykle, natomiast w poniedziałek i  wtorek Msze św. o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź we wtorek  od godz. 8.00 do 9.00 i od 16.00 – 18.00. . Prosimy już dziś zaplanować swój czas, aby wziąć udział w tych rekolekcjach.

2. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 17.00 Papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Papieżem, tego samego dnia w piątek o godz. 17.00 w naszym kościele pomodlimy się tym samym tekstem poświęcenia i zawierzymy Rosję i Ukrainę Matce Najświętszej. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej świątyni. Bezpośrednio po tej modlitwie rozpocznie się droga krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie.

3. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za dary ofiarowane dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Zostały one przekazane Caritas. Wiemy, że ta pomoc poszkodowanym w wyniku wojny będzie długofalowa, dlatego jedna ze skarbonek, która znajduje się przy wyjściu z kościoła jest przeznaczona jako pomoc finansowa poszkodowanym w wyniku wojny. Jako parafia m.in. sfinansowaliśmy w części koszty obiadów wydawanych w naszej szkole dla dzieci z Ukrainy, jest ich na dzień dzisiejszy około 25 osób. Za wszelkie ofiary wrzucane do tej skarbonki niech dobry Bóg nam wynagrodzi.

4. Także Rada Osiedla zaprasza osoby chcące lokalnie zaangażować się w pomoc Ukrainie oraz pomoc uchodźcom, którzy tymczasowo lub na dłuższy okres zamieszkali na naszym osiedlu. Zapraszamy zarówno Polaków jak i Ukraińców aby włączyć w pomoc oraz integrację nowo przybyłych z Ukrainy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Klubie Seniora, ul. Sarbinowska 21, w sobotę 26 marca o godzinie 10:00. 

5. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki wielkiego postu o godz. 17.00 i 18.30. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00.

6. Trwają przygotowania muzyczne do Triduum Paschalnego. Próby śpiewów odbywają się w niedzielę o godz. 19.00 w salce parafialnej.

7. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu. Także zapowiadana tydzień temu zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie.Dodał: Marek Morys, 19 marca 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.